top of page

GDG

Nedir?

Gitmesek De Görsek ; dezavantajlı okullarda bulunan öğrencilerin boş birer sayfaya hayatlarını, hayallerini resmettikleri yeni nesil sosyal sorumluluk projesidir. Bu projede öğrenciler projenin bir parçasını değil, hayalleri ve resmettikleri ile projenin kendisini oluşturmaktadır.

 

Neden yeni nesil?

 

“Gitmesek de Görsek”, sosyal sorumluluk kavramının sınırlarını kaldırır ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızı da projeye içine dahil eder. Yaptığınız her bağış karşılığında, zor koşullara sahip okullarda eğitim gören öğrencilerin ellerinden çıkmış bir resmin sahibi olursunuz.. Hatta resimler yapılırken onların yanında bile olabilirsiniz! Bu sayede onlara yalnız olmadıklarını ve ellerinden çıkan emeklerin kendi okullarını, hayatlarını güzelleştirebileceğini hissettirirsiniz! O yaşta bir çocuğun öğrenmesi gereken daha önemli bir ders olabilir mi?

 

Hediye et?

 

Hepimiz işe yeni başlayan arkadaşlarımıza, doğum günü olan yakınlarımıza veya etkilemek istediğimiz insanlara; çiçek, çikolata, hediyelik eşyalar gibi ya asla kullanılmayan ya da bir instagram hikayesi kadar kısa sürede unutulan hediyeler gönderiyoruz. Artık biraz daha "Gerçek Olmak" zamanı diyip, www.gitmesekdegorsek.com/sergi ’den minik ellerin resimlerine ulaşabilir ve dilediğiniz kişiye hediye edebilirsiniz. Böylece hem her iki tarafa da ‘Gerçek’ ve unutulmaz bir hediye vermiş olursunuz hem de paranızın %100’ü ihtiyaç sahibi bir okula bağışlanmış olur.

Ekip

T_O_08_4781_edited_edited.jpg

Oğulcan Aydoğmuş

m.PNG

Mislina Burhan

g.PNG

Gülefşan Sarı

c.PNG

Cansu Aydoğmuş

Rakamlarla GDG

04

Ulaşılan Köy Sayısı

143

Yardım Ulaşan Öğrenci Sayısı

74

Sergilenen Resim Sayısı

bottom of page